نحوه تیراندازی با کمان

چگونه با کمان تیراندازی کنیم

تیراندازی با کمان یا تیر و کمان فعالیتی است که می‌تواند به عنوان ورزش یا برای شکار یا برای جنگ استفاده شود. ابزار تیراندازی از یک کمان منحنی شکل ویک تیر که سرش یک سنگ یا فلز نوک تیز بود تشکیل می شد و فرد تیرانداز با گذاشتن تیر درکمان وکشیدن آن تیر را پرتاب می‌کرد.

تیراندازی با کمان در۲ رشته کمان های کامپوند، ریکرو و سنتی برگزار میگردد.

چگونه با کمان تیراندازی کنیم

کمان ریکرو:این کمان شامل قسمت های قبضه، بازو، سایت، پیپ سایت، استاب لایزر، زه است. این کمان به کمان های قدیمی تشابه بیشتری دارد و با اندکی تغییردقت و قدرت آن افزایش یافت. مسابقات آن در مسافت های۱۸و۳۰و۷۰ متر برگزار میگردد. مسافت ۷۰ متر المپیکی است و در بخش های مردان، زنان، تیمی مردان، تیمی زنان، میکس مردان و زنان برگزار میشود. این کمان باید پس از استفاده اجزایش برای سالم ماندن جدا میشود.

کمان کامپوند:این کمان شامل قسمت های بازو، قبضه قرقره، سایت، پیپ سایت، استاب لایزر، شوکرو… است. این کمان بسیار پیشرفته است و از لحاظ قدرت و دقت بسیار بهتر از کمان سنتی و ریکرو است. مسابقات آن نیز در مسافت های۱۸و۳۰و۵۰ متر برگزار میگردد. این رشته المپیکی نیست. این کمان از اول همراه با زه است و نیازی به جداسازی قطعات ندارد.

کمان سنتی:این کمان بسیار ساده بوده و مانند کمان های اولیه است. یکی از ویژگی های جالب این رشته ورزشی آن است که هرفرد با لباس محلی و خاص منطقه ی خود در مسابقه شرکت میکند.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس

قالب وردپرس

عایق ایزوهم

طراحان وب متخصص

دانلود اسکریپت