بیت کوین شکل فیزیکی ندارد و به‌شکل دیجیتالی منتقل می‌شود. بنابراین، برای خرید بیت کوین لازم نیست حضوری اقدام کنید، بلکه این کار اغلب به‌صورت آنلاین و از طریق اینترنت انجام می‌شود.

امن‌ترین راه خرید بیت کوین مراجعه به یک وب‌سایت صرافی ارز دیجیتال است. اگرچه بیت کوین را می‌توان به روش‌های دیگری مانند گروه‌های تلگرامی یا واتس‌اپی و یا از افراد حقیقی خریداری کرد، امن‌ترین روش، مراجعه به یک وب‌سایت صرافی معتبر است. به‌دلیل تراکنش‌های نیمه‌ناشناس بیت کوین، خرید این ارز دیجیتال از طریق شبکه‌های اجتماعی و افرادی که شناخت کافی از آنها ندارید، ریسک بسیار بالایی دارد.

معرفی سایت نیل

اکسچنج غیرمتمرکز نیل به عنوان اولین اکسچنج غیرمتمرکز در ایران و منطقه و با هدف برطرف نمودن چالش های تحریم برای ایرانیان و از طرفی با هدف رشد و توسعه اکوسیستم بلاکچین محور، بر اساس مبادلات مالی همتا به همتا در بستر بلاکچین اختصاصی خود یعنی بلاکچین نیل راه اندازی شده است.

ما معتقدیم که مبادلات غیرمتمرکز باعث ایجاد حس امنیت و اعتماد در اکوسیستم شده و یک سیستم مالی مطمئن و شفاف را ارائه می دهد که در نهایت منجر به رونق و شکوفایی صنعت بلاکچین خواهد شد.

یکی از بزرگترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتالی، ویژگی غیرمتمرکز بودن آن هاست اما نگهداری ارزهای دیجیتالی در صرافی‌های متمرکز را می‌توان ایرادی بزرگ قلمداد کرد، زیرا نگهداری ارزهای دیجیتالی که خود غیرمتمرکز هستند، در صرافی‌های متمرکز امری است که غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتالی را زیر سؤال می‌برد و تا به امروز انتقادهای زیادی را به سمت خود کشانده‌است.

اکسچنج غیرمتمرکز(Decentralized Exchange) که به اختصار DEX نامیده می‌شود، پلتفرمی است که کاربران می‌توانند به تبادل ارزهای دیجیتال بپردازند با این تفاوت که در این صرافی‌ها نیاز به نظارت و کنترل شخص ثالث وجود ندارد. به عبارت دیگر کنترل، نگهداری و ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال کاملاً توسط کاربران انجام می‌گیرد و صرافی کنترلی بر روی دارایی‌های کاربران ندارد.بررسی نمونه های خارجی از اکسچنج های غیرمتمرکز نشان میدهد که تنها تعداد کمی از این دست پروژه ها راه اندازی شده اند که این نشان از پیچیدگی فنی در پیاده سازی این دست پلتفرم ها می باشد.

یکی از مهم ترین مزایای اکسچنج های غیرمتمرکز نسبت به نسخه های متمرکز امنیت بالا و عدم امکان هک میباشد. پلتفرم های decentralized به دلیل اجرا شدن در بستر بلاکچین، عملاً غیرقابل هک هستند. و به کاربران خود این امکان را میدهند که دارایی های خود را در محیط کاملا امن نگهداری کرده و در زمان لزوم به سایر ارزهای دیجیتال تبدیل نمایند.

مزایای اکسچنج غیرمتمرکز:

  • کنترل کامل بر روی دارایی
  • امنیت بالا
  • عدم امکان هک
  • کارمزد مناسب
  • سرعت بالا

اکسچنج غیرمتمرکز نیل بدون هیچ گونه تملک و کنترل بر روی دارایی کاربران خود، سطح جدیدی از آزادی را برای جامعه به ارمغان می آورد. کاربران ایرانی بدون هیچ گونه نگرانی از بابت مشکلات تحریم میتوانند در این پلتفرم به خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بپردازند. لازم به ذکر است اکسچنج نیل در کنار مارکت ریالی خود، دارای مارکت حرفه ای با جفت ارزهای مختلف میباشد که امکان تبدیل ارزهای دیجیتال متوع به یکدیگر را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس