از کجا بفهمیم ادکلن الکل دارد

هر ماده و ترکیبی که در عطرسازی استفاده می‌شود، منطقی در خود دارد. منطق استفاده برخی از مواد در عطرسازی به خاصیت ساختاری آن مواد برمی‌گردد. الکل استفاده شده در ساختار عطر نیز دارای ویژگی‌های مهمی است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های الکل استفاده شده در ادکلن خاصیت رقیق کنندگی آن است. همچنین بخش از عطری که در فضا منتشر می‌شود، مخصوص همین الکل موجود در عطر است. بنابر خاصیت‌های ساختاری زیاد الکل وجود آن در ترکیبات سازنده عطر و ادکلن بسیار مهم و ضروری است.

How do we know that the cologne contains alcohol

ترکیبات کلی عطر

یک عطر عمدتا از سه بخش تشکیل شده‌است: اسانس، ماده حامل، مواد افزودنی.

اسانس: بخش اصلی عطر از ماده معطر یا اسانس تشکیل می‌شود که دارای دو نوع طبیعی و سنتزی است. اسانس‌های طبیعی از گیاهان و حیوانات بدست می‌آید و اسانس‌های سنتزی توسط انسان ساخته می‌شوند.

ماده حامل: یکی از مهم ترین نقش‌های ماده حامل در ترکیبات عطر و ادکلن رقیق سازی آن است. ترکیبات الکلی در عطرسازی در دسته ماده حامل قرار می‌گیرند که باعث افزایش چشمگیر ماندگاری عطر و بالارفتن میزان پخش‌بو ادکلن می‌شوند.

مواد افزودنی: این مواد درجهت بالارفتن میزان مرغوبیت عطر به ترکیبات آن افزوده می‌شود. برای مثال مواد رنگی که برای تغییر رنگ عطر به آن اضافه می‌شود و یا رایحه‌های جانبی عطر در دسته مواد افزودنی ادکلن قرار می‌گیرند.

نقش الکل در عطرسازی

الکل در فرآیند تولید یک عطر یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها را ایفا می‌کند. الکل‌ها باعث بهتر ترکیب شدن مواد اولیه در ساختار عطر می‌شوند. همچنین یکی دیگر از کاربردهای استفاده از الکل در ترکیبات عطرسازی، آزادسازی راحت و سریعتر رایحه نت‌های به کار رفته در ترکیبات عطر است. از دیگر کاربردهای الکل بالا بردن میزان پخش بو عطر است که برای مصرف‌کنندگان عطر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همچنین الکل موجود در ترکیبات عطر باعث عدم لک شدن لباس شما بعد از اسپری کردن روی لباس می‌شود. الکل ویژگی خنک کنندگی دارد، یعنی زمانی که تبخیر می‌شود شما می‌توانید یک خنکی خاصی روی پوست خود احساس کنید. از این رو در تمامی عطرها الکل استفاده می‌شود اما در ادکلن‌هایی که برای فصول گرم سال درنظر گرفته می‌شود، میزان الکل بیشتر است.

الکل مورد استفاده در عطرسازی

اگر بخواهیم الکل استفاده شده در صنعت عطرسازی را از نوع الکل صنعتی درنظر بگیریم، مسلم است که برای پوست بسیار مضر بوده و پوست را دچار نقصان می‌کند. از این رو ترکیب الکل استفاده شده در ساختار عطر متفاوت است و برای هر عطری به میزان مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

الکل استفاده شده در عطرسازی از نوع دناتوره یا Denatured alcohol است که با نام الکل عطرسازی نیز شناخته می‌شود. این نوع الکل با ترکیبات خوراکی که خاصیت خود را از دست داده‌اند ترکیب می‌شود و هیچگونه آسیب و ضرری به پوست نمی‌رساند. همین ویژگی باعث شده که به عنوان الکلی که تغییر ماهیت داده در صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این الکل هیچ اسانس رایحه‌ای از خود ندارد و به همین سبب تداخلی در ترکیبات ساختار رایحه‌ی اصلی عطر ایجاد نمی‌کند و باعث مخلوط یکدست و کامل اسانس‌های دیگر می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی الکل موجود در عطر و ادکلن پرداختیم. توجه داشته باشید که استفاده از یک میزان و درصد استانداردی از الکل در ساختار عطر کاملا لازم و ضروری است. بالا بودن میزان الکل در ساختار ترکیبات عطر و ادکلن باعث قالب بودن بوی الکل در عطر و همچنین تبخیر سریع‌تر آن می‌شود. ترکیب الکلی عطر به‌صورت درصدی معمولا پشت جعبه یا شیشه عطر هک شده است.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس