بی‌مشکل: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید قسمتی از دیوار اتاقتان را با رنگ پلاستیک رنگ کنید. اما اگر بعد از ترکیب رنگ، چند ساعت آن را به حال خود گذاشته باشید، مشاهده می‌کنید که رنگی درست کرده‌اید، خیلی زود خشک شده است. اما در این مواقع، چگونه رنگ پلاستیک خشک شده را رقیق کنیم؟

چگونه رنگ پلاستیک خشک شده را رقیق کنیم؟

یکی از معضلات کسانی که از رنگ‌های پلاستیک استفاده می‌کنند این است که رنگ‌های پلاستیکی زود خشک شده و پس از خشک شدن، عملا غیر قابل استفاده می‌شوند. اما باید راه حلی برای این موضوع وجود داشته باشد.

حتما می‌دانید که رنگ‌های پلاستیک بر پایه آب هستند. این جمله به این معنی است که برای رقیق شدن رنگ‌های پلاستیک، از آب استفاده می‌شود؛ اما اگر رنگ شما کاملا خشک شده باشد،آیا بازهم آب آن را احیا می‌کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده از آب تاثیری در احیای رنگ پلاستیک خشک شده، نخواهد داشت. در این مواقع تنها می‌توانید از حلال‌های مخصوص رنگ پلاستیک استفاده کنید. حلال‌های رنگ پلاستیک، همانند سایر رقیق‌کننده‌ها، به راحتی با رنگ ترکیب شده و آن را احیا می‌کند.

استفاده از رقیق کننده‌های مخصوص رنگ پلاستیک باعث می‌شود که رنگ خشک شده پس از احیا، کیفیت خود را از دست نداده و همچنان قابل استفاده باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که حلال رنگ پلاستیک، با سایر رنگ‌ها متفاوت است و نمی‌توان از رقیق کننده رنگ‌های دیگر مثل آکریلیک برای این کار استفاده کرد.

شما در جواب این سوال که چگونه رنگ پلاستیک خشک شده را رقیق کنیم، چه راه حلی پیشنهاد می‌دهید؟

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (2 امتیاز, میانگین: 2٫50 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس