آموزش نحوه دریبل های زدن مسی

چگونه مثل مسی دریبل بزنیم

دریبل های لیونل مسی زبان زد خاص و عام است. در این کلیپ نحوه دریبل زدن های مسی به نمایش گذاشته می شود.یا تمرین این دریبل ها می توانید مانند مسی دریبل بزنید و فوتبال بازی کنید.

چگونه مثل مسی دریبل بزنیم

لیونل آندرس “لئو” مسی کوچیتینی (به اسپانیایی: Lionel Andrés “Leo” Messi Cuccittini)[۳] فوتبالیست فوق حرفه‌ای اهل کشور آرژانتین و عضو بارسلونای اسپانیا و تیم ملی آرژانتین است که در پست‌های مهاجم و بال بازی می‌کند. از او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال یاد می‌کنند.

او اکنون کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین است. مسی در ۲۱ سالگی توپ طلای اروپا را ازآن خود کرد. وی همچنین نامزد دریافت عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان شد. در سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۹، اولین جایزهٔ توپ طلای خود را دریافت کرد و همچنین بهترین بازیکن سال شد. وی موفقیت‌های خود را با دریافت توپ طلای سالهای ۲۰۱۱٬۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ تکمیل کرد.

او در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ عنوان بهترین بازیکن سال اروپا را دریافت کرد. مسی در ۲۴ سالگی بهترین گلزن تاریخ فوتبال بارسلونا در تمامی رقابت‌ها شد. لئو در سن ۲۵ سالگی جوانترین بازیکن تاریخ رقابت‌های لالیگا لقب گرفت که توانسته ۲۰۰ گل در این لیگ به ثمر رساند؛ از او می‌توان به‌عنوان بهترین بازیکن نسل خود نام برد.

همچنین وی از دیدگاه کارشناسان بزرگ فوتبال و تحقیقات کالج هلند باهوش‌ترین بازیکن دنیا به حساب می‌آید. بازیکنی که در یک صدم ثانیه توانایی تصمیم‌گیری با توپ را دارد.مسی اولین بازیکنی است که پنج بار برنده توپ طلای اروپا و جهان و یک‌بار هم به عنوان بهترین بازیکن زیر ۲۱ سال جهان برگزیده شده‌است.

او هم‌چنین بهترین بازیکن سال فوتبال جهان در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ و بوده‌است و از این حیث رکورددار است. شیوهٔ بازی او و توانایی‌هایش باعث شده‌است که وی با دیه‌گو مارادونا مقایسه شود؛ این درحالی است که مارادونا مسی را «جانشین» خود می‌داند. تکنیک و هوش بسیار بالای این بازیکن باعث شده که بزرگان فوتبال به ستایش از او بپردازند.

 چطور مثل مسی دریبل بزنیم

 

حالا چطور مثل مسی دریبل بزنیم ؟

  • توپ را همیشه نزدیک به بدن خود نگه دارید.
  • سر را بالا نگه دارید.
  • مرکز ثقل پایین ایجاد کنید
  • بازوهای خود را باز نگه دارید.
  • سریع تر حرکت کنید.
  • به طور پیوسته و مداوم بازی کنید.

نکات دریبل زدن به سبک مسی :

  1. تحقیقات صورت گرفته روی 100 گل مسی در دانشگاه های سیدا، بارسلونا و پورتو نشان داده اند که راز دریبل های استثنایی مسی در مغز او نهفته است.
  2. مسی می تواند با داخل پا توپ را کنترل کرده و در کسری از ثانیه با بیرون پا توپ را جلو ببرد. او می تواند با یک ضربه کوتاه به توپ، مدافع مقابل را به کمک سرعت ویرانگر خود محو کند. همه اینها زائیده فعالیت مغزی بیشتر او نسبت به فوتبالیست های دیگر است.
  3. مغز مسی به او کمک می کند تا سریع تر از هر بازیکن دیگر تصمیم گیری کرده و بهترین راه برای موقعیت سازی و نیز ثبت گل را طراحی کند.
  4. او در چند فصل اخیر بیش از هر بازیکن دیگری دریبل موفق داشته؛ هرچند که امسال از این منظر پایین تر از نیمار قرار دارد. بهترین فصل مسی از این حیث، فصل 2014-2015 با 307 دریبل موفق بود.

 

 

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (2 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *