آموزش نحوه تعمیر زیپ لباس و کیف

چگونه زیپ خراب را تعمیر کنیم

چگونه زیپ خراب را تعمیر کنیم
امروز برای شما راهی آسان برای درست کردن زیپ لباستان آماده کرده ایم که با انجام آن دیگر نیاز به جایگزین کردن آن ندارید و می توانید زمانی که زیپ بسته نمی شود یا به اصطلاح گیر کرده آن را توسط روش های معرفی شده سریعا درست کنید. من خودم هیچ وقت دوست ندارم زمانی که زیپ لباس هایم خراب شده یا نیمی از آن از زیپ بیرون آمده، سریعا آن را عوض کنم. اگر شما هم می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، با آموزش و ترفند امروز هاو کن یو همراه شوید.

با این روش می توانید زیپ کاپشن، چادر، کیسه خواب و دیگر لوازمی که زیپ دار هستند را به راحتی تعمیر کنید.

چگونه زیپ خراب را تعمیر کنیم

گام اول: وسایل مورد نیاز

شما تنها به یک انبردست احتیاج دارید. اما اگر قسمتی که با آن زیپ را حرکت می دهید کلا از بین رفته یا پلاستیکی باشد شما به یک شی همانند آن نیاز دارید. می توانید آن ها از زیپ های لباس های قدیمی پیدا کنید. یا یکی را تهیه کنید که قیمت ارزانی دارد. سری انبردست باید به مقداری کوچک باشد که بتوان از آن در باز و بسته کردن دهانه ی ظریف زیپ ها از آن استفاده کرد.

گام دوم: دندانه را حذف کنید.

دندانه فیزیکی کوچکی که در قسمت بالایی زیپ قرار دارد را حذف کنید (در همان قسمتی که قسمت کشنده زیپ قرار دارد). این دندانه معمولا در انتهای زیپ قرار داشته و وظیفه ی پیش گیری از افتادن زیپ را بر عهده دارد.

توجه: این قطعه را در انتهای کار نیاز خواهید داشت پس آن را دور نیندازید.

گام سوم: قسمت کشنده زیپ را حذف کنید.

قسمت ریلی زیپ را از انتهای خط زیپ بیرون کشیده و بیرون آورید. احتمالا خواهید دید که قسمت ریلی آن همانند شکل زیر مقداری کج و کوله شده است. هیچ مشکلی وجود ندارد و این مشکل در مرحله ی بعد رفع خواهد شد.

چگونه زیپ خراب را تعمیر کنیم

گام چهارم: قسمت کشنده زیپ را مجددا تنظیم کنید.

این قسمت تنها برای زیپ های فلزی کاربرد دارد. انبردست را نزدیک دو قسمت کشنده زیپ قرار داده و سعی کنید تا مجددا آن را به شکل سابق به وسیله ی انبردست تغییر شکل دهید.

اگر این قسمت پلاستیکی بود، یا اگر خیلی خم شده بود این عمل باعث شکسته شدن این قمست زیپ می شود پس باید از یک قسمت یکسان استفاده کنید.آموزش نحوه تعمیر زیپ لباس و کیف

دندانه فلزی را که در مرحله ی دوم از خط زیپ خارج نمودید توسط انبردست در جای خود مجددا قرار دهید و کاملا محکم کنید.

گام هفتم: کار تمام است! این تعمیر ساده به مراتب سریع تر از سپردن زیپ به خیاط یا تعمیرکار است و میزان زیادی از وقت شما را حفظ خواهد کرد.

امیدوارم از مطلب امروز ما نهایت لذت و کارآیی را برده باشید.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس