آموزش نحوه ساخت جعبه کاغذی

چگونه یک جعبه کاغذی بسازیم

چگونه یک جعبه کاغذی بسازیم

اُریگامی  یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.

هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدلهای کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

به طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد.

مواد و وسایل لازم :

  1. دو کاغذ کادو معمولی مربع شکل یک به ضلع ۱۳ اینچ و دیگری به ضلع ۱۳ و نیم اینچ
  2. چسب
  3. خط کش و یا یک تکه چوب برای ایجاد تای مناسب

کاغذ مربع شکل را بردارید و دو ضلع را روی هم بگذارید و روی خط تقارن مربع آن را تا بزنید .خط تقارن دیگر مربع را هم به همین ترتیب تا بزنید .عد از آن نوبت به قطرهای مربع می رسد . مربع را روی قطر تا بزنید .با قطر دیگر هم همین کار را انجام بدهید .حالا کاغذ را باز کنید . گوشه ها را به سمت مرکز ایجاد شده تا بزنید .

با هر چهار گوشه همین کار را انجام بدهید .کاغذ شما در نهایت به شکل بالا در خواهد آمد .در این مرحله باید ضلع های مربع ایجاد شده را به سمت خط مرکزی تا بزنید .با ضلع های روبه رو همین کار را انجام بدهید .کاغذ را باز کنید و دو ضلع باقی مانده را هم به همین روش تا بزنید .کاغذ شما به شکل زیر در خواهد امد .کاغذ را کاملا باز کنید . خطوط تا باید مشخص باشد .خط کش در طول تا زدن به شما کمک می کند تا تاخوردگی ها را بیشتر نمایان سازد .دو مثلث که در تصویر بالا مشاهده می کنید را تا بزنید . لبه ها را به صورت ایستاده نگه دارید و و از چسب برای چسباندن آن استفاده کنید .

دو ضلع باقی مانده را مانند تصاویر زیر تا بزنید .تصاویر کاملا گویا هستند و به راحتی شما را راهنمایی می کنند .باز هم از چسب برای استحکام کار استفاده کنید .در اخر جعبه ی شما به شکل زیر در خواهد امد .با کاغذ مربع شکل دیگر به همین روش تا بزنید و جعبه بسازید .هدیه ای که برای عزیزانتان اماده کرده اید را داخل این جعبه ی دست ساز بگذارید و به آن ها هدیه دهید .امیدوارم که آموزش ساده ی ما برایتان مفید واقع شود .

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس