آموزش ساخت پرنده اوریگامی

 چگونه یک پرنده کاغذی بسازیم

برای کسی که اوریگامی کار میکنه، مهمترین نمادی که میتونه بسازه پرنده ی دریایی درناست که بر اساس یک داستان واقعی سمبل یین المللی صلح هم شناخته شده.

همچنین طبق افسانه های ژاپنی هر کسی که هزار درنای اوریگامی بسازه شفا پیدا میکنه یا یک آرزوش برآورده میشه. در این مطلب سعی کردم ساخت این پرنده ی زیبا، درنای اوریگامی رو بهتون آموزش بدم.

چگونه یک پرنده کاغذی بسازیم

چگونه یک پرنده کاغذی بسازیم

وسایل مورد نیاز برای ساختن پرنده کاغذی اوریگامی

  • کاغذ یا مقوا
  • خطکش
  • چسب
  • قیچی

آموزش ساخت پرنده کاغذی

مراحل ساخت پرنده اوریگامی درنا

برای ساختن پرنده در ابتدا یک کاغذ رنگی یک رو و مربع بر می داریم و از طرف رنگی هر دو قطر مربع را تا می زنیم.وحالا مربع را باز کنید و برگردانید و از طرف سفید آن، از طول تا بزنید.در اینجا یک تای طولی را که زده بودید از دو طرف گرفته و آنها را به هم نزدیک کنید تا یک مربع کوچک تر درست شود.

از گوشه باز مربع، یک ضلع مربع را به تای وسط مربع برسانید و ضلع دیگر مربع را هم به تای وسط برسانید و حالا کاغذ را برگردانید و همین کارها را با طرف دبگه انجام بدید.

در اینجا مثلثی که بالای کار درست شده را به سمت پایین تا بزنید.حالا تاها را باز کنید تا جایی که مربع کوچک دوباره نمایان شود و بعد از قسمت باز مربع مانند شکل تاها را باز کنید و برعکس تایی که زده بودید تا بزنید تا یک لوزی بدست بیاید.حلا کار را برگردانید و مانند مرحله قبل عمل کنید.

حالا از قسمت باز لوزی، یک ضلع لوزی را به قسمت وسط برسانید و با ضلع دیگر لوزی هم این کار را انجام دهید.و حالا کار را برگردانید و با این طرف هم مانند طرف دیگه عمل کنید.

در اینجا از قسمت باز کار، تیزی کار را تا وسط و به صورت اریب تا بزنید.و حالا تایی که زده بودید باز کنید و برعکس آن تا آن را به داخل تا بزنید.و با تیزی دیگر هم مانند مرحله قبل عمل کنید.برای ایجاد سر پرنده کمی از قسمت تیز را به داخل تا بزنید.در آخر هم برای بال های پرنده، آنها را به پایین تا بزنید.

توجه: برای زیبایی بیشتر این پرنده اوریگامی میتوانید آن را با آبرنگ یا قواش رنگ آمیزی کنید

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (3 امتیاز, میانگین: 2٫33 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس