آموزش غریب گرفتن کبوتر

کبوتر غریب یک اصطلاح است و به کبوترهایی که از محل زندگی خود دور شده و سرگردان هستند گفته می شود.

در این آموزش قصد داریم نحوه گرفتن کبوتر غریب را توضیح دهیم.

قبل از اینکه در مورد این موضوع توضیح بدهم باید به چند نکته اشاره کنم.

1. باید به این نکته توجه کرد که جاهایی که شلوغ است وکفتر باز زیاد است اصولا غریب هم زیاد ولی نباید به غریب هایی که در این جور جاها می اید دل خوش کرد چون در همچین جاهایی کفتر ها هرز میشوند وروی هر بومی می شینند وشما هم اگر بعد از یک هفته بالش را باز کنید به احتمال زیاد می روند.

2. اصولا از هر 10 کفتر غریبی که می گیرید1 الی 2 عدد کفتر خوب در می اید واکثرا کفترهای غریب که می گیرد کفترهای خوبی نیستن و ذات ندارند و اونهایی هم که خوب هستند یا از راههای دور می ایند ویا اینکه نا جلد هستند و هوا می کنند و باخت می روند.

3. باید به این نکته هم توجه کرد که کفتر هایی که شب از روی بلندی می گیرید مخصوصا در تابستان بهتر است قیچی کتید و جوجه بکشید به علت اینکه اکثرا کفتر های خوبی هستند.

گرفتن کبوتر غریب

روش های غریب گرفتن کبوتر :

هنگامی که کفتر غریب روی بوم شما می چرخد هیچ گاه زیرش را شلوغ نکنید و وسط پشت بوم نپرید به علت اینکه کفتر غریب رم می کند و می رود سعی کنید کفتر ها را رو دون کنید و کفتر های زیر پایی را پربدهیدو این کار را بهتر با چوب بلندی انجام بدهید تا کفتر غریب شما را نبیندو در فصل تابستان همیشه جا ابی را در وسط پشت بام بگذارید ولی باید به این نکته توجه کنید که جا ابی باید داخلش خیلی کم اب باشد تا کبوتر غریب هنگامی که نشست به سختی اب بخورد و هنگامی که اب می خورد شما سریع بگیریدش.

روش دوم برای گرفتن کبوتر غریب هنگامی که نشست به این صورت است که هنگامی که کبوتر نشست روی بوم اول کمی دون بریزید که اگر گندم باشد بهتر است ولی خیلی کم به علت اینکه کبوتر غریب سیر نشود هنگامی که دون زدید کبوتر های شما برای دون خوردن دور کبوتر غریب را شلوغ می کند و کبوتر غریب دیگر حواسش به شما نیست و شما می توانید ان را به راحتی با دست بگیرید. البته باید خیلی سریع باشید. این روش برای کسانی است که کبوتر زیاد دارند وکسانی که کبوتر کم دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

روش سوم به این صورت است که هنگامی کبوتر غریب نشست باید در گنجه را باز کنید ودون را در گنجه بریزید و هنگامی که کبوتر غریب برای دون خوردن به گنجه رفت سریع در گنجه را ببندید این روش برای تازه کاران و کسانی که کم کبوتر دارند از روش های دیگر بهتر است. البته انتخاب یک روش خوب بستگی به رفتار کبوتر غریب دارد . و در اخر باید

نکات گرفتن کبوتر غریب :

  • هنگامی که کبوتر غریب را گرفتید داخل کبوتر های خودتان نکنید و چند روز در قرنطینه بیاندازید تا مطمئن شوید ناقل بیماری نیست .
  • در صورت امکان غذای کوتر را نیز با دیگر کبوتر ها متفاوت در نظر بگیرید.

گرفتن کبوتر

نکات گرفتن کبوتر با استفاده از تله:

  1. انتخاب محل مناسب برای تله.
  2. دانه گذاری و آب داخل تله.
  3. اطمینان از درست کارکدن تله بطوری که به کبوتر ها صدمه ای نزد.
  4. دقت در خارج کردن پرنده از تله.

 

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (7 امتیاز, میانگین: 3٫57 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس