آموزش نحوه ساختن کلاه با کاغذ

چگونه یک کلاه کاغذی بسازیم

یک کلاه کاغذی خوشگل که میشه باهاش خیلی طرح های زیبا درست کرد و مناسب برای جشن ها و نمایش های کودکانه هست و بخصوص اینکه خیلی سریع و ساده آماده میشه را توی این پست آوردم تا هم ببینید و لذت ببرید هم آموزش ببینید و بسازید ……کلاه کاغذی

چگونه یک کلاه کاغذی بسازیم

وسایل موردنیاز برای ساخت کاردستی کلاه کاغذی

برای ساخت این کلاه قایقی فقط به یک چیز نیاز دارید :یک ورق کاغذ بزرگ.

اگر می خواهید یک کلاه بزرگ بسازید یک ورق کاغذی ضخیم 45.7 در 70 سانتیمتر نیاز دارید. کلاه کاغذی برای بچه ها هم با کاغذی در ابعاد 38 در 50.8 سانتیمتر ساخته میشود.

حتماً نباید کاغذ بخرید و می توانیداز هر نوع کاغذی که دارید استفاده کنید. می توانید پاکت های خریدتان را باز کنید و از آنها استفاده کنید.

چگونه یک کلاه کاغذی بسازیم

کاغذ را تا کنید
کاغذ را از وسط و به صورت افقی تا کنید. دقت کنید که همه لبه ها کاملاً تراز باشند و روی هم قرار بگیرند. یکی از مهمترین اصول در اریگامی این است که خطوط تا را کاملاً شق کنید.

گوشه ها را تا کنید
برای شکل دادن گوشه بالایی کلاه، اول باید وسط کاغذ تا شده را پیدا کنید. به این ترتیب مشخص میشود گوشه ها را باید تا کجا تا کنید.

کاغذ را از وسط تا کنید و تا نیمه های کاغذ یک خط تا ایجاد کنید. فقط قدری کاغذ را فشار دهید که یک کم عمق روی آن بیفتد.

حالا دو گوشه کاغذ را به سمت خط وسط کاغذ تا کنید. همانطور که در تصویر می بینید دو لبه کاغذ کاملاً صاف کنار هم و وسط کاغذ قرار گرفته اند. خطوط تا را خوب فشار دهید.

چگونه یک کلاه کاغذی اوریگامی بسازیم

 

ساخت حاشیه کلاه کاغذی اوریگامی

دو قسمت افقی پایین کاغذ را به سمت بالا تا کنید. به این ترتیب حاشیه کلاه ساخته میشود و وقتی کلاه را باز می کنید شکل آن حفظ می شود.

 

کلاه کاغذی اوریگامی را تزیین کنید

برای تزیین کلاه می توانید از چسب رنگی، استمپ و برچسب استفاده می کنید. می توانید خودتان روی کاغذ نقاشی بکشید یا از همان ابتدا از کاغذ طرح دار استفاده کنید.

کلاه کاغذی آماده است

این کاردستی ساده میتواند درک مفاهیم هندسی و ریاضی را برای بچه ها ساده تر کند و در سنین پایین تر به هماهنگی چشم ها و دست ها کمک زیادی میکند.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (3 امتیاز, میانگین: 2٫33 از 5)
Loading...

1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس