چای ارل گری با روغن برگاموت Bergamot معطر می شود. این روغن از میوه ای به همین نام یعنی برگاموت یا همان ترنج گرفته می شود. هرگاه که بوی این چای به مشام می رسد اشرافیت و مردمانی با القاب و موقعیت خاص را در ذهن تداعی می کند. ولی دیگر لازم نیست که یک کنت، ارل ویا لرد باشید که این چای را درقوری نقره برایتان بیاورند تا در فنجان های چینی اصل و گرانقیمت بنوشید. حال هر کسی در هر جا و هر حالتی میتواند ارل گری بنوشد.

 

مراحل دم کردن چای ارل گری

  • از چای خشک یا کیسه ای بدون عطر و طعم استفاده کنید.
  • اگر از چای کیسه ای استفاده نمی کنید، چای خشک معمولی را در فیلتر (صافی چای) یا تی بگ ریخته و از آن مانند چای کیسه ای استفاده کنید و به روش معمولی چای را دم کنید.
  • یعنی آب را 4 تا 10 دقیقه بجوشانید، سپس 1 تا 2 دقیقه فرصت دهید کمی خنک شود. زیرا چای ارل گری باید در دمای 98 درجه سانتی گراد و کمی پایین تر از نقطه جوش تهیه شود.
  • هر چه بیشتر به آن زمان بدهید چای پر رنگ تر خواهد شد.
  •  بعد از اینکه چای به حد دلخواهتان رسید، کیسه را در آورده و دو یا سه قطره اسانس خوراکی برگاموت در آن بچکانید و خوب هم بزنید.
  • از چای ارل گری دست ساز خودتان در کنار عسل، شکلات یا هر شیرین کننده ی مورد علاقه لذت ببرید.

برای خرید چای ارل گری نیوشا خرید کنید

 

فواید ارل گری

چای ارل گری فواید دو گانه دارد. اگر چه مقدار آنتی اکسیدان موجود در آن به اندازه چای سبز نیست ولی این چای نیز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان پلی فنول است بخصوص تئوفلاوین و تئو روبیجین. این دو پلی فنول در کنار هم با رادیکالهای آزاد و مضر بدن مقابله می کنند. هنگامی که این چای در سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی استفاده شود در کنترل وزن، افزایش تمرکز و پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع دوم بسیار مؤثر است.

همانطور که میدانید تأثیرات این چای در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد ولی اگر در کنار یک زندگی سالم همراه با تغذیه سالم و فعالیت بدنی و با رعایت نحوه نوشیدن آن مصرف شود حتماً تأثیرات مهم و مثبتی خواهد داشت.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس