آموزش بستن پاپیون یقه

بستن پاپیون یقه کار سختی است؟

پاپیون یقه یا یقه فراک یکی از رسمی ترین انواع یقه محسوب میشه که باید با کت و شلوار و عموما پاپیون ست بشه البته خیلی ها هم هستن که برای این نوع یقه، کروات سیاه و یا سفید رو امتحان می کنند. این نوع یقه خیلی کاربردی هستش و در گستره زیادی استفاده میشه.

این نوع یقه رو معمولا با استایل یقه گلدستون مقایسه می کنند که بخاطر رئیس جمهور بریتانیا که این نوع یقه رو باب کرده بود، این طور نام گرفت. دوران شکوه یقه فراک رو میشه دهه ۱۹۰۰ دونست که در واقع دوران طلایی پوشاک رسمی مردانه بود و بعدها که یقه های رو به پایین رایجتری معرفی شدن، محبوبیت خودش رو از دست داد. این نوع یقه در خارج به اسم Winged Collar یا یقه بالدار معروف هستش که البته تو ایران یقه فراک، پاپوینی و حتی از اون مدل ها که تن اون مانکن هست، هم خونده میشه.

چگونه پاپیون یقه ببندیم؟

این نوع یقه معمولا با tuxedo (که یک نوع کت و شلوار رسمی هستش) و پاپیون پوشیده میشه و باید بال های پیراهن پشت پاپیون بره.

چرا پیایون یقه ببندیم؟

این روزها پاپیون هم یک راه برای خوش‌تیپی است. از پاپیون‌های ساده مشکی روی پیراهن سفید مردانه بگیر، تا پاپیون‌های گل‌گلی برای لباس‌های دخترانه که با کیف و گل‌سر ست شده‌اند. فعلا بستنش را یاد بگیرید، تا بعد بگویم از کجا یک پاپیون باکلاس گیر بیاورید.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *