برخلاف نظر بیشتر مردم که فکر می‌کنند عطر مخصوص بانوان و ادکلن برای آقایان است، باید بگوییم این فرضیه اشتباه است. فرق بین عطر و ادکلن در مقدار اسانس استفاده شده در آن است. عطرها از ترکیب اسانس روغنی و الکل درست می‌‎شوند. درصد استفاده شده اسانس روغنی در عطر بیشتر از ادکلن است و ماندگاری بیشتری دارد. برای دانستن، فرق بین عطر و ادکلن  بهتر است به نوشته‌ی آن مراجعه کنید و تفاوت‌های کامل آن دو را بهتر متوجه شوید. اما آیا می‌شود از عطر، ادکلن ساخت؟ باید بگوییم بله این کار ممکن است اما برای درست کردن ادکلن نیاز به مواد اولیه‌ای دارید. در ادامه نوشته  نحوه درست کردن ادکلن از عطر را آموزش می‌دهیم.

ساخت عطر و ادکلن

برا ساخت ادکلن در ابتدا نیاز به یک اسانس روغنی از یک رایحه را دارید و می‌توانید از هر رایحه‌ای استفاده کنید. رایحه استفاده شده می‌تواند اسانس عطر مورد علاقه‌تان یا رایحه یک گیاه، میوه و ادویه‌ها باشد. عطرها از ترکیب اسانس‌های روغنی، آب و الکل تهیه می‌شوند. الکل استفاده شده در عطر، مخصوص این کار است و از الکل‌های صنعتی برای آن استفاده نمی‌شود. نام الکل عطرسازی دناتوره بوده و آسیبی به پوست نمی‌رساند. این نوع الکل بویی از خود ندارد و بر بوی عطر تاثیری نمی‌گذارد.

باید بدانید برای تهیه ادکلن در ابتدا نیاز به یک ترازو کوچک و یک ظرف دارید تا مواد را درون آن ترکیب کنید. ظرف مورد نظرتان را روی ترازو بگذارید و موادی که در ادامه گفته می‌شود را به آن اضافه کنید. مواد شیمیایی گفته شده در دستور را می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های مواد شیمیایی تهیه کنید.

مراحل ساخت ادکلن

مراحل تبدیل عطر به ادکلن

در ابتدا الکل اتیلیک  را به مقدار 73گرم به ظرف اضافه کنید. اتیلیک یا متانول از گروه الکل دناتوره است که در صنعت عطرسازی از آن استفاده می‌شود. اسانس انتخاب شده را به مقدار 15گرم به محلول‌تان اضافه کنید.

یک گرم فیکساتور به محلول اضافه می‌کنیم. فیکساتور مولکول عطر را باز می‌کند و باعث پخش بوی آن می‌شود. هرچقد فیکساتورعطری بیشتر باشد، میزان درصد پخش آن بیشتر است؛ اما ماندگاریش در طول روز کمتر می شود.

محلول را به خوبی هم می‌زنیم تا مواد باهم مخلوط شوند. 9.5 گرم آب دیونیزه به مواد اضافه کنید و تمام ادکلن شما اماده است.

می‌توانید ادکلن خود را به ظرف مورد نظر خود انتقال دهید. دقت کنید بهتر از قبل از استفاده از ادکلن آن رو بر روی سطح پوست خود امتحان کنید. این کار به منظور تست حساسیت انجام می‌گیرد.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (2 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس