خرگوش‌ها حیوانات خانگی کنجکاوی هستند که نه تنها نیاز به محوطه بزرگی برای پرسه زدن و کشف فضای خارج قفس خود دارند، بلکه تمایل زیادی برای ورود به فضاهای ممنوعه دارند. با رعایت کردن موارد ایمنی، خرگوش شما می‌تواند محیط را بدون روبه رو شدن با مشکل و خطرات گوناگون کشف کند.

چگونه کف اتاق را در مقابل آسیب خرگوش محافظت کنیم

خرگوش ها عاشق حفاری هستند و در صورت امکان در هر سطحی این کار را انجام می‌دهند. متاسفانه برای بسیاری از دوستداران خرگوش، این موضوع به این معنی است که فرش یا کفپوش آن‌ها قربانی این رفتار خرگوش خواهد شد. سطح قالیچه، فرش و کفپوش برای خرگوش شما جذاب به نظر می‌رسند، بنابراین اگر در اتاقی که به عنوان محل زندگی خرگوش در نظر گرفته‌اید، این وسایل وجود داشته باشد به احتمال زیاد خراب خواهند شد. اگر با این احتمال مشکلی ندارید، جایی برای نگرانی وجود ندارد (فقط اطمینان حاصل کنید که آن‌ها چیزی را که حفاری می‌کنند نخورند)؛ اما اگر می‌خواهید جلوی این رفتار را بگیرید، اتاقی را برای خرگوش دست آموزتان انتخاب کنید که دارای سطح غیرقابل نفوذ بوده و تمیز کردن آن نیز آسان باشد. لینولیوم (نوعی کفپوش اتاق)، کاشی و کفپوش لمینیتی انتخاب‌های مناسبی برای چنین اتاق‌هایی هستند، زیرا آن‌ها را نمی توانن حفاری کرد، ادرار را جذب نکرده و رنگ نیز نمی‌گیرند.

 

فرش و کفپوش

 

قرنیز (تخته‌ای که دور دیوار درست بالای کف اتاق میکوبند) یکی دیگر از نگرانی‌ها برای جویدن شده توسط خرگوش است. به نظر می‌رسد گوشه‌ها و لبه‌های پایه چوب برای جویده شدن توسط خرگوش مستعد هستند. برای جلوگیری از این موضوع، شما باید قرنیز را بپوشانید یا به نحوی محافظت کنید تا از تخریب آن جلوگیری شود. بعضی افراد از یک محوطه قفس مانند برای حفاظت از دیوارها، گوشه‌ها، درها و قرنیزها استفاده می‌کنند.

محافظت از درها در برابر خرگوش

اگر از درهای فلزی برای نگهداری خرگوش استفاده نمی‌کنید، احتمالا درهای چوبی این کار را برای شما انجام می‌دهند. خرگوش‌ها معمولا گوشه‌ها و پایین این نوع درها را می‌جوند. به منظور حفاظت از در می‌توانید یک صفحه فلزی به پایین در بچسبانید. این صفحه فلزی می‌تواند آسیب های قبلی خرگوش را نیز پوشش دهد.

محافظت از وسایل الکتریکی و سیم‌ها

کابل‌ها و سیم‌ها نه تنها به سختی جایگزین می‌شوند، بلکه در صورت جویده شدن، احتمال دارد که صدمات جبران ناپذیری به حیوان خانگی شما وارد کنند. شوک‌های الکتریکی و سوختگی در خرگوش هایی که سیم‌ها را می‌جوند دیده شده و مرگ ناشی از آسیب الکتریکی اولیه یا عوارض جانبی آسیب به دهان نیز ممکن است.

اطمینان حاصل کنید که همه کابل‌ها و سیم‌های الکتریکی از دسترس خرگوش خارج هستند. از چراغ های سقفی استفاده کنید یا لامپ را روی میز نگهدارید. اگر حتما در محل زندگی خرگوش باید سیم وجود داشته باشد، از محافظ های پلاستیکی، لوله‌های انعطاف پذیر (لوله های پلاستیکی) و یا لوله‌های پی وی سی برای محافظت از سیم‌ها استفاده کنید و تمام تلاش خود را برای دور نگه داشتن خرگوش از سیم‌ها انجام دهید. همچنین از یک محافظ پریز کودک استفاده کنید تا خرگوش نتواند به پریز دسترسی پیدا کرده یا آن را بجود.

محافظت مبلمان در برابر آسیب خرگوش

 

محافظت مبلمان در برابر آسیب خرگوش

 

پایه مبلمان نیز اغلب قربانی دندان‌های خرگوش شما خواهد شد. از آن‌جایی که پایه مبل‌ها در شکل و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند، برای محافظت از آن‌ها باید خلاقیت به خرج بدهید. پلاستیک‌های انعطاف‌پذیر یک انتخاب محبوب برای کشیدن روی پایه مبلمان هستند که در اندازه‌های مختلفی نیز وجود دارند. لوله های پی وی سی بزرگ نیز یکی دیگر از گزینه‌های محافظتی هستند. همچنین می توانید کاغذ توالت و لوله‌های حوله کاغذی را به پایه های مبل بچسبانید.

محافظت از گیاهان

خرگوش نباید به گیاهان شما دسترسی داشته باشد چرا که آن‌ها جویده خواهند شد و اتاق ایده آل برای نگهداری خرگوش بهتر است هیچ گیاه خانگی نداشته باشد. به یاد داشته باشید بعضی از گیاهان سمی هستند و در صورت جویده شدن توسط خرگوش، برای او مشکل ایجاد می‌کنند.

گزینه های قابل جویدن برای خرگوش فراهم کنید

بهترین کاری که برای محافظت از وسایل اتاق می‌توانید انجام دهید این است که گزینه‌های مختلف قابل جویدن برای خرگوش فراهم کنید. البته آن‌ها همیشه چیزهایی را می‌جوند که شما نمی‌خواهید جویده شوند! با این حال اگر شما وسایلی برای جویدن در اختیار خرگوش قرار دهید، احتمال کمتری وجود دارد که آن‌ها قرنیزها، درها، یا پایه میز را بجوند.

تغییر طعم و بدمزه کردن وسایل

اسپری‌های تند می توانند یک عامل بازدارنده جویدن برای مواردی باشند که نمی توانید از آن‌ها محافظت کنید. اسپری منظم روی پارچه مبلمان، دکور، لبه‌های قالیچه باعث می‌شود تا آن‌ها برای خرگوش مزه ناخوشایندی داشته و توسط خرگوش جویده نشوند.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس