بسیاری از ما انسان‌ها برای مناسبت‌های خاص به دنبال هدیه‌هایی خوب، ارزشمند و به یاد ماندنی هستیم و باید گفت انتخاب هدیه کار بسیار سخت و دشواری است. یکی از گزینه‌های عالی برای هدیه‌های خاص می‌تواند انتخاب عطری خوش بو، زیبا و خاص باشد. عطرها و ادکلن ها با توجه به اسانس ها و بوهای خاصی که هنگام ترکیب و تولید آن‌ها استفاده می‌شوند، می‌توانند خاطرات خوشی را از یک فرد، مکان و یا مناسبت خاص در ذهن ما ثبت کنند اما گاهی برخی از افراد ادعا می‌کنند هدیه دادن عطر می‌تواند سبب گسستن پیوند بین ما و فرد مقابل شود اما روانشناسان خلاف این موضوع را ثابت کرده‌اند.
البته که با بررسی‌های بیشتر متوجه می‌شویم این ادعا که عطرها جدایی می‌آورند خرافه‌ای بیش نیست و خلاف آن نیز بر همگان ثابت شده است چرا که همه ما انسان‌ها حداقل یکبار در عمرمان عطر هدیه داده یا گرفته‌ایم و اتفاق خاصی نیز نیفتاده است.

عطر و روانشناسی آن

در مغز ما انسان‌ها جایی وجود دارد به نام هیپو کامپ که بخش حافظه و یادگیری است. محققان با برسی بیشتر متوجه شده‌اند این بخش می‌تواند علاوه بر این دو مورد به تجزیه و تحلیل بوها نیز بپردازد و آن‌ها را در حافظه ما ثبت کند. حتی اگر سال‌های سال از بو کردن یک عطر نیز گذشته باشد باز هم برای ما آشنا خواهد بود چرا در مغزمان ثبت شده است. روانشناسان می‌گویند عطرها قدرتی بالاتر از دیدن و لمس کردن دارند و می‌توانند در کسری از ثانیه خاطرات خوب یا بد را در ذهن ما تداعی کنند.
یک عطر خوش بو می‌تواند تصویری زیبا و منحصر به فرد در ذهن مخاطب خلق کند از این رو انتخاب بهترین عطری که متناسب با شخصیت ما نیز باشد می‌تواند به عنوان جزیی از زبان بدن، ما را تعریف کرده و صد البته اعتماد به نفس مان را نیز افزایش دهد.

عطر و استایل شخصی

در دوره‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم استایل و پوشش از اهمیت بسیار زیادی در رفتار افراد با ما برخوردارند. در این حالت یک عطر می‌تواند به عنوان تکمیل کننده استایل شخصی یک فرد امضایی زیبا از اعتماد به نفس و قدرت فرد باشد. به علت ماندگاری عطر در ذهن و خاطر انسان‌ها و تداعی کننده لحظات، اغلب توصیه می‌شود از عطرهایی متناسب با روحیات خود استفاده کنید تا علاوه بر داشتن حس خوب نسبت به خود، تصویری زیبا از خودتان در ذهن بقیه به جا بگذارید.

هدیه دادن عطر

هدیه‌ها می‌توانند نشان دهنده سلیقه ما و اهمیت و ارزشی باشند که ما به افراد مختلف، خانواده یا دوستانمان قائل هستیم. زمانی که به دنبال هدیه‌ای مناسب می‌گردیم مطمنئاً چندین بار عطرها و ادکلن‌ها را نیز در ذهن خود مرور می‌کنیم اما به علت عدم آگاهی از سلیقه فردی که قرار است به او هدیه دهیم، نمی‌توانیم عطر مناسبی را انتخاب کنیم. در این حالت بهتر است از فروشندگان عطر مشورت بگیرید تا شما را راهنمایی کنند چرا که هدیه دادن عطری خوش بو می‌تواند تصویر بسیار زیبایی از سلیقه شما در ذهن مخاطب ایجاد کند.

بدون اغراق عطر را می‌توان یکی از بهترین و خاص‌ترین کادوها برای هر مناسبتی عنوان کرد. دلیل این امر می‌تواند موارد زیر باشد:

  • بسته بندی‌های شیک و خاص عطر و ادکلن‌ها
  • بوی ماندگار
  • تداعی کننده خاطرات
  • قیمت‌های متنوع و امکان انتخاب با هر بودجه‌ای
  • اندازه مناسب
  • تنوع بالا و متناسب با هر سلیقه
  • و…

عطرها می‌توانند تداعی کننده خاطرات خوب در ذهن ما باشند، از این رو برای ایجاد دلبستگی و حس خوب بین دو نفر می‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین کادوها جهت مناسبت‌های مختلف یا ابراز عشق و علاقه به همسر، دوست و یا خانواده خود انتخاب کرد. اگر شما نیز به دنبال هدیه‌ای خاص و لاکچری هستید می‌توانید با توجه به سلیقه مخاطب خود بهترین و زیباترین عطر را خریداری کرده و هدیه دهید.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس