لباس‌های جین معمولا نسبت به لباس‌های روزمره دیگر مثل تیشرت و شلوار پارچه‌ای کمتر نیاز به شستشو دارند و این یک مزیت برای لباس‌های جین محسوب می‌شود. شما باید شلوار جین خود را پس از هر پنج یا شش بار پوشیده شدن بشویید تا تمیز و سالم باقی بماند و به اندازه کافی دوام داشته باشد. اما لکه بری لباس‌های جین با بحث شستن آن کاملا متفاوت است، لباس‌های جین هم مانند هر لباس دیگری ممکن است لک شوند و این لکه باعث خراب شدن همیشگی آن شود. اما لباس جین هم مانند هر لباس دیگری قابل تمیز شدن است و فقط باید روش صحیح آن را بدانید. Removing stains from jeans

مهم‌ترین بخش لکه‌ گیری این است که در اسرع وقت تمیزکاری اولیه را انجام بدهید. هرچه سریع‌تر کار پاک کردن لکه را شروع کنید، احتمال اینکه بتوانید آن را برطرف کنید بیشتر است.

 

 لکه گریس و روغن

ابتدا با استفاده از دستمال پارچه ای یا کاغذی روی لکه ضربه بزنید و فشار دهید تا چربی های اضافه از پارچه جدا شود

برای پاک کردن گریس قسمت لک شده لباس را درون یک ظرف بگذارید و تمام قسمت لکه را در تینر فروببرید و بگذارید ۳۰ الی ۴۵ دقیقه درون تینر باقی بماند سپس آن را با تینر آنقدر بسابید تا لکه محو و پاک شود سپس لباس را شستشو دهید.

برای پاک کردن روغن از شلوار لی از سرکه استفاده کنید برای اطمینان بیشتر اجازه دهید قسمتی از شلوار که اغشته  به روغن شده است چند ساعت در سرکه بماند سپس آن را شستشو دهید و یا در ماشین لباس شویی بیندازید.

استفاده از نشاسته راه حل خوبی برای از بین بردن چربی های قدیمی و یا تازه روی جین است. به این منظور قسمت لک شده را کاملا با نشاسته پوشش دهید، و پس از یک الی دو ساعت نشاسته را جدا کنید و با اسفنج و یا دستمال پارچه ای نمناک پاک کنید میتواید به جای نشاسته از نمک دانه درشت، آرد و پودر بچه نیز استفاده کنید.

لکه جوهر

برای پاک کردن لکه کهنه جوهر، یک دستمال کاغذی زیر قسمت لک شده بگذارید و با اسپری مو که حاوی الکل است روی آن اسپری کنید و وقتی که هنوز خیس است لکه را با یک دستمال تمیز و سفید پاک کنید. چندین بار این کار را انجام دهید تا لکه کاملا پاک شود و بعد لباس را بشویید.

لکه چمن

برای تمیز کردن لکه های کهنه چمن، مقداری سرکه سفید را درون ظرفی بریزید و سی دقیقه قسمت لک شده لباس را داخل آن خیس دهید. میزان سرکه باید طوری باشد که لک در آن غوطه ور شود. سپس لباس را بشویید و اگر لکه وجود داشت قبل از خشک کردن لباس دوباره همین کارها را تکرار کنید.

 لکه شکلات

برای پاک کردن لکه شکلات مدتی صبر کنید تا سرد و سفت شود سپس تلاش کنید تا جایی که می شود شکلات را از پارجه جدا کنید.

با مایع ظرف‌شویی پاکسازی لکه را انجام بدهید و با استفاده از پارچه یا اسفنج‌ ، به ‌آرامی لکه را پاک کنید.

اگر پارچه به شیر شکلات آغشته شده است، از مقداری در حد چند قطره  امونیاک برای پاک کردن انواع لکه لباس استفاده کنید. اگر لکه‌ی ایجادشده ناشی از شکلات تلخ است، سرکه‌ی سفید می تواند مفید واقع شودمقدار مناسبی پودر لباس‌شویی حاوی آنزیم‌ را با آب مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت بر روی لکه مورد نظر قرار دهید سپس لباس را شستشو کنید.

لکه شکلات را به الکل آغشته کنید پس از یک ربع شستشو دهید. لکه های باقی مانده را با استفاده از پودر لباس شویی یا مایع لباس شویی پاک کنید.

لکه رنگ مو

سرکه سفید ساده و خانگی رقیق نشده را مستقیم روی ناحیه لک شده شلوار جین بریزید.

اجازه دهید یک دقیقه باقی بماند (نه بیشتر)، سپس شلوار جین را در ماشین لباسشویی بیاندازید و مطابق روش معمول با آب سرد و شوینده ملایم بشویید.

برای لکه‌های بزرگ‌تر، می‌توانید یک یا دو پیمانه سرکه را مستقیم داخل محفظه شوینده ماشین لباسشویی بریزید.

لکه‌ قهوه و آب‌میوه

ازآنجایی‌که لکه‌های قهوه و آب‌میوه تانین دارند، باید لباس را به‌سرعت لکه‌گیری کرد. مایع ریخته شده‌ی اضافی را از روی لباس پاک‌کنید، سپس آن را به مدت ۴ ساعت در آبی که دارای مقدار مساوی مایع ظرفشویی و مایع سفیدکننده است بخیسانید. سپس آن را با برنامه‌ی شستشو با بالاترین دمای آب بشویید.

پارچه‌ای که با آب انگور قرمز لکه‌دار شده است را با آب انگور سفید خیس کنید و سپس آن را با لایه‌ای ضخیم از خمیر جوش شیرین بپوشانید. بگذارید چند ساعتی در همین حال بماند سپس آنرا به شیوه‌ی همیشگی بشویید.

برای از بین بردن لکه چای یا قهوه می‌توانید با آب ولرم و اسفنج روی آن را نرم بسابید، سپس با استفاده از کمی گلیسیرین لکه گیری کنید.

لکه‌ لاک ناخن

اگر روی لباستان لاک ناخن ریخته قبل از انجام هر کاری سریعاً به برچسب شستشوی آن توجه کنید. اگر لباس شما ویژگی‌های بخصوصی مثل الیاف مداکریلیک و تری‌استات دارد، حتماً آن را به خشک‌شویی معتبری ببرید و سعی نکنید خودتان لکه را برطرف کنید. اگر از استون برای پاک کردن این الیاف استفاده کنید لباس سوراخ خواهد شد.

برای پاک کردن لکه به مواردی از قبیل پارچه، دستمال کاغذی یا حوله سفید نیاز دارید. از کشیدن دست یا پارچه بر روی لکه جدا خودداری نمایید زیرا این کار باعث نفوذ لاک به عمق پارچه شده و لکه را روی لباس پخش می‌کند. چند دستمال کاغذی تمیز را روی سطح صافی بگذارید و لباس را از قسمت لکه شده روی آن قرار دهید. با استفاده از پنبه یا پارچه‌ای آغشته به استون لکه لاک از از قسمت خارج لکه به سمت داخل و مرکز آن پاک کنید، این کار باعث می‌شود تا لکه به قسمت‌های تمیز لباس پخش نشود. در هنگام پاک کردن لباس، با پنبه استونی به قسمت لکه شده ضربه بزنید تا به خوبی تمامی قسمت‌های آن استونی شود. دستمال کاغذی‌های زیر قسمت لکه شده را به دستمال کاغذی‌های تمیز جایگزین کنید و این کار را تا زمان رفع شدن کامل لکه ادامه دهید.

پس از برطرف شدن لکه این قسمت از لباس را با فشار آب گرم بشویید تا استون کاملاً از الیاف آن خارج شود. در صورت باقی ماندن جای لکه، از لکه‌بر لباس استفاده کنید. لباس را طبق دستور بشویید. و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شود.

لکه شیر

اگر لکه تازه است، ظرفی را با آب سرد پر کرده و شلوار جین را به مدت حدود ۱۰ دقیقه در آن بخیسانید.

رطوبت و آب اضافی را با چلاندن از شلوار جین خارج کنید و مطابق معمول آن را در ماشین لباسشویی بشویید.

اگر قبل از اینکه کار لکه‌بری را آغاز کنید لکه خشک و قدیمی شده بود، پوسته‌های خشک شده شیر را با استفاده از گوشه یک قاشق از روی شلوار جین بتراشید.

کمی مایع لباسشویی ملایم را مستقیم روی لکه بریزید و آن را با انگشت به خوبی روی لکه پخش کنید و بسابید.

سپس یک ظرف را از آب سرد پر کنید و لباس را حدود ۳۰ دقیقه در آن بخیسانید.

بعد، رطوبت اضافی را با چلاندن ازلباس  خارج کنید و مطابق معمول آن را در ماشین لباسشویی بشویید.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس