راهنای خرید عینک آفتابی مناسب

شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای خرید عینک آفتابی فقط به مدل آن توجه میکنید طوری که عینک های مختلف را یکی یکی به چشمان تان میزنید تا یکی از آن ها که به بیشتر صورت تان می آید را انتخاب کنید.خرید عینک آفتابی

اما در اصل وظیفه عینک آفتابی به غیر از زیبا و جذاب کردن چهره و استایل شما، محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش است. عینک های به درد نخور و ارزان قیمتی در بازار وجود دارند که این ویژگی ها را ندارند و حتی باعث آسیب دیدن چشم ها میشوند. البته ناگفته نماند که گران قیمت بودن عینک نشانه ای برای با کیفیت بودن آن نیست. پس چگونه باید عینک آفتابی استاندارد و مناسب انتخاب کرد؟

راهنمای خرید عینک

قاب عینک آفتابی

اندازه قاب عینک آفتابی باید به قدری بزرگ باشد که همه نواحی چشم را بپوشاند و از آسیب دیدگی چشم ها توسط نور خورشید جلوگیری کند . اگر قاب عینک آفتابی تان کوچک باشد نور خورشید و اشعه های مضر آن از اطراف فریم عینک عبور می کند و به چشم شما وارد می شود.

رنگ عینک آفتابی

برای این که مطمئن شوید رنگ عینک آفتابی شما مناسب است یا نه و اینکه آیا به اندازه کافی تیره هست یا نه باید در یک اتاق با نور متناسب عینک آفتابی تان را امتحان کنید به این صورت که عینک را به چشمانتان بزنید و در آینه نگاه کنید اگر میزان تیرگی و رنگ عینک آفتابی شما مناسب باشد نمیتوانید چشم هایتان را در آیینه ببینید. عینک هایی که شیشه های روشن دارند برای عصر یا شب نوصیه میشوند و نباید از آن ها در ظهر روزهای آفتابی استفاده کرد.

راهنمای خرید عینک

شیشه عینک آفتابی

شیشه عینک آفتابی باید کاملا مقاوم باشد طوری که با ضربه های کوچک آسیب نبیند. مقاوم نبودن شیشه عینک آفتابی از نظر ایمنی خطر آفرین است و باعث ضرر مالی شما میشود قطعا دوست ندارید وقتی عینک گران قیمت خود را از کیف در می آورید شیشه آن شکسته باشد.

عینک مناسب فرم بینی

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه داشت مدل و فرم بینی است، هنگام انتخاب عینک باید بزرگ یا کوچک بودن بینی و همچنین کوفته بودن یا قوز داشتن بینی را هم مد نظر داشته باشید.

عینک آفتابی مناسب فرم صورت

یکی از فاکتورهای مهم هنگام انتخاب عینک آفتابی فرم صورت است، اگر صورت تان گرد است سعی کنید عینک های زاویه دار انتخاب کنید و اگر صورت کشیده ای دارید بهتر اس از عینک های پهن استفاده کنید.

راهنمای خرید عینک

رنگ شیشه عینک آفتابی:

آیا تا بحال از خودتان پرسیده اید که هر رنگ شیشه عینک آفتابی‌تان مناسب چه محیطی است؟ یا چرا رنگ شیشه عینک آفتابی‌ها چرا متفاوت است؟

عدسی عینک‌های دودی در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند. هر کدام از این رنگ‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. اما هدف اصلی از تمامی این رنگ‌ها که در میان همه‌شان مشترک است، زیبایی و افزایش جذابیت عینک است.

در زیر محیط‌های مناسب برای استفاده از رنگ های متفاوت شیشه عینک دودی آورده شده است.

 

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس