خمیر اسلایم سرگرمی جالبی برای کودکان است و خودتان می توانید در منزل خمیر اسلایم را با روش های راحت و در مدت زمان کمی درست کنید.

 

2 روش برای تهیه خمیر اسلایم در منزل

خمیر اسلایم از انواع وسایل بازی جدید برای کودکان است که روش تهیه اسلایم از مواد کم خطر و ساده می باشد و شم می توانید این خمیر بازی را خیلی راحت و با کمترین هزینه در منرل درست کنید.

خمیر اسلایم حالت ژلاتینی دارد و مانند خمیر بازی باعث رشد و بهبود خلاقیت کودک دختر و پسر می شود و اگر شما هم مایل هستید که استعداد کودک خود را در ساخت انواع کاردستی کودکانه و وسایل مختلف افزایش دهید بهتر است این نوع خمیر را در اختیارش قرار دهید و از کودکتان بخواهید که وسایل و کاردستی های جالبی را با این خمیر درست کند.

 

اولین روش ساخت خمیر اسلایم با شامپو

مواد لازم برای ساخت اسلایم

  • شکر : یک قاشق چایخوری
  • شامپو : ۵۰ گرم
  • کاسه : یک عدد

روش ساخت اسلایم با شامپو 

برای تهیه کردن اسلایم به این روش باید ابتدا شامپو را در ظرفی مناسب بریزید و خوب هم بزنید.

 

slıme

نصف قاشق چای خوری شکر به شامپو اضافه کنید و هم بزنید و پس از مخوط شدن شکر و شامپو باقی مانده شکر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

Slime

 

سپس مخلوط مواد را در حدود 2 ساعت در فریزر قرار دهید و پس از مدت زمان ذکر شده مخلوط شامپو و شکر را از درون فریزر خارج کنید.

Slime

 

باید توجه داشته باشید که خمیر نباید به دستان شما بچسبد و در صورت تمایل می توانید خمیر اسلایم را ورز بدهید تا ظاهر قشنگ تری پیدا کند.

Slime

 

نکات خاص برای ساخت خمیر اسلایم با شامپو

  • به جای استفاده از شکر می توانید از نمک هم استفاده کنید و به مخلوط شامپو نمک بزنید و سپس این مخلوط را به مدت 2 روز در ظرفی در بسته قرار دهید.
  • در صورت مایل بودن می توانید تنها شامپو را در ظرفی مناسب بریزید و خوب هم بزنید و سپس به مدت 2 تا 3 روز شامپو را به صورت رو باز در مکانی مناسب بگذارید.
  • برای تهیه کردن خمیر اسیلایم رنگی می توانید کمی رنگ خوراکی یا آبرنگ به خمیر اسلایم اضافه کنید و خمیر را ورز دهید تا تمام قسمت های آن به رنگ دلخواه شما در آید.

 

 

روش دوم دستور تهیه اسلایم با چسب چوب و پودر بوراکس

مواد لازم 

  • آب ولرم : ۱ فنجان
  • چسب چوب
  • پودر بوراکس : ۱ قاشق غذاخوری
  • آبرنگ یا رنگ خوراکی

 

دستور تهیه خمیر اسلایم  با چسب چوب و بوراکس

در این روش پودر بوراکس را در ظرفی مناسب با 1 فنجان آب ولرم ترکیب کنید و هم بزنید تا پودر بوراکس خوب درون آب حل شود. در ظرفی دیگر نصف فنجان آب را با نصف فنجان چسب چوب مخلوط کنید.

 

Slime

 

سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را به مخلوط چسب چوب اضافه کنید همچنین در صورت مایل بودن می توانید مخلوط چسب چوب را در ظرف های کوچک بریزید و هر کدام را به رنگی مختلف در آورید.

 

Slime

 

در مرحله بعد طرز تهیه اسلایم باید پودر بوراکس و مخلوط چسب چوب را با هم مخلوط کنید و نیم ساعت بگذارید تا مخلوط سفت شود.

 

Slime

 

در این مرحله خمیر اسلایم آماده می شود و می توانید این خمیر ار در ظرف در بسته قرار دهید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیاز, میانگین: 1٫00 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *