خانه هوشمند با تکنولوژی در‌حال پیشرفت امروز به یک ضرورت تبدیل شده است. در گذشته، به خانه‌های هوشمند به عنوان سبک زندگی مجلل نگاه می‌شد ولی امروزه قسمت مهمی از زندگی ما است. همانطور که امروز زندگی بدون گوشی هوشمند برای ما غیر‌قابل‌تصور است، در‌آینده‌ای نزدیک همین اتفاق درمورد خانه‌های هوشمند خواهد‌افتاد.

خانه اتوماسیون شده یا همان خانه هوشمند در‌واقع به معنی همکاری تکنولوژی و سرویس ها به وسیله یک شبکه ارتباطی است که کیفیت زندگی را برای ما بالا‌تر می‌برد و راحتی و آسایش را برای ما به همراه می‌آورد.

مزایای خانه هوشمند

کاربردی تکنولوژی هوشمند برای سالمندان بسیار مفید هستند و جهت راحتی و ایمنی بالا برای آنها به کار برده خواهد شد. کارایی بالا و آسایش از موارد مهم در مورد این نوع فناوری در ساختمان محسوب می‌گردد.

مهم‌ترین مزایای خانه هوشمند شامل موارد زیر می‌باشد که در مورد هر یک از این موارد به اختصار توضیحات مفیدی ارائه خواهد شد.

ایجاد ایمنی بالا:

با توجه به اینکه ایجاد امنیت و ایمنی در ساختمان‌ها نقش مهمی در حفظ آسایش و آسودگی خاطر ساکنین دارد یکی از مهم‌ترین مزایای خانه هوشمند را می‌توان ایجاد ایمنی بالا با به کارگیری سیستم‌های پیشرفته و قابلیت کنترل هوشمند بخش‌های مختلف ساختمان دانست.

زندگی راحت با امنیت بیشتر در خان های هوشمند

امکان قطع خودکار آب، برق و گاز در مواقع ضروری:

در بسیاری از مواقع که بلایای طبیعی مانند زلزله رخ می‌دهد با ایجاد اتصال برق ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری ساکنین ساختمان را تهدید کند. سیستم هوشمندسازی ساختمان که مجهز به امکان قطع خودکار آب، برق و گاز در مواقع خطر باشد می‌تواند از بروز خطرات ناگهانی تا حدود زیادی پیشگیری کند

 مراقبت بهتر از کودکان با هوشمند سازی خانه:

بزرگ کردن کودکان و پرورش آنها مخصوصا در دنیای امروزی ما که در آن تکنولوژی ها به سرعت تغییر می‌کنند می‌تواند چالش برانگیز و دشوار باشد. اما خوشبختانه به لطف همین تکنولوژی های بی‌نظیر، هوشمند سازی خانه برای کودکان به منظور تسهیل در بزرگ کردن آن‌ها، بیش از هر زمان دیگری آسان‌تر شده است.

 خانه هوشمند دوست دار حیوانات خانگی:

ممکن است شما در خانه از حیواناتی مانند سگ، گربه یا . . . نگهداری کنید. برای این حیوانات نیز خانه هوشمند راه حل ها و امکاناتی ویژه دارد. اگر حیوان خانگی دارید، حتما مطلب پایین را بخوانید.

امکانات خانه هوشمند برای افراد مبتلا به اوتیسم:

به طور معمول تمام تکنولوژی‌ها به منظور اهداف و مقاصد ویژه‌ای طراحی و پیاده می‌شوند، اما گاهی پس از پیاده شدن، تازه متوجه می‌شویم چه کاربردها و مصارف گسترده ای می‌توانند داشته باشند. به جرات می‌توان گفت شاید زمانی که برای نخستین بار اولین جرقه های ساخت خانه هوشمند به ذهن بشر رسید، کسی فکرش را نمی‌کرد که این تکنولوژی تا این حد کارساز باشد. به طوری که حتی برای آسایش کودکان مبتلا به اوتیسم نیز کاربری داشته باشد.

معایب تکنولوژی هوشمند

در حالی که خانه هوشمند راحتی و صرفه‌جویی در هزینه را در بر دارد اما چالش‌هایی در ارتباط با خطرات و اشکالات امنیتی در آن گریبان سازندگان و کاربران این فناوری را می‌گیرد. به عنوان مثال هکرهای ماهر قادر هستند به لوازم خانگی مجهز به اینترنت یک خانه که تکنولوژی هوشمند دارد دسترسی پیدا کنند.

اقداماتی برای کاهش خطرات چنین حملاتی شامل محافظت از وسایل هوشمند و دستگاه‌های دارای رمز عبور قوی صورت می‌گیرد. استفاده از رمزگذاری در صورت وجود موجب اتصال دستگاه‌های مورد اعتماد به شبکه است.

همان‌طور که ذکر شد هزینه‌های نصب فناوری هوشمند می‌تواند بسیار سنگین باشد.

سخن پایانی در مورد بهبود کیفیت زندگی

طراحی های خانه های هوشمند به منظور ایجاد شرایط زندگی راحت تر و بصری تر است. این نکات با ارائه یک راه حل عملی و کاربردی برای فعالیتهای روزمره ، کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. دستگاه های هوشمند به شما کمک می کنند تا محیطی را شخصی تر برای عادت های خود ایجاد کنید در حالی که سازماندهی فضا ارزش بیشتری به طراحی داخلی و خارجی می بخشد.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس