ستاره ها در روز کجا هستند و چرا دیده نمی‌شود

ستاره ها در روز مثل شب در آسمان هستند ولی علت آنکه ما ستاره ها را نمیبینیم وجود نور بسیار زیاد خورشید می باشد که اجازه نمی‌دهد نور بسیار ضعیف ستاره ها را در آسمان مشاهده کنید.

اگر در روز با تلسکوپ بسیار قوی به نقاط آبی آسمان نگاه کنیم تاریخ و تاریک تر خواهد شد و به هم خواهد رسید که می‌توانیم با تلسکوپ در روز هم ستاره ها را در آسمان مشاهده کنیم همانطور که با هواپیما می توانیم پس از برخاستن از روی زمین و در ارتفاع‌های بالا ستاره ها را مشاهده کنیم در حالی که خورشید نیز وجود دارد و روز می باشد.

چرا نمی توانیم ستاره ها را در طول روز ببینیم

سوالی که بسیار پرسیده می شود این است که چرا نمی توانیم ستاره ها را در طول روز مشاهده کنیم. آیا ستاره ها در طول روز ناپدید می شود یا در جای خود ثابت هستند.

واقعا خیلی مسخره می شود که فرض کنیم ستاره هایی که در آسمان هستند در طول روز ناپدید می‌شوند و در طول شب پدیدار می شوند شما وقتی که به آسمان نگاه می کنید متوجه می‌شوید که هرچقدر به سمت چپ نزدیک‌تر می‌شویم نور ستاره ها بیشتر می شود و ستاره ها پدیدار می‌شوند و هنگام وسط شب و یا در نیمه شب که در اوج تاریکی به سر می‌بریم ستاره ها در درخشان ترین حالت خود حضور دارند.

ولی وقتی به سمت طلوع خورشید پیش می‌رویم ستاره‌ها کم کم نور شان کم شده و به سمت تاریکی پیش می‌روند و کلا در طول روز نابود و غیرقابل رویت می‌شوند.

با فرض کنید لامپی در طول روز روشن است و لامپی در شب روشن است نور کدام یک بیشتر است معلوم است یا نور لامپ که در شب است بیشتر دیده می‌شود ولی آیا نور اون بیشتر از لامپ است که در طول روز روشن می شود جواب این است که خیر چون در طول روز نور خورشید وجود دارد نور لامپ کمتر از نور لامپ که در شب وجود دارد دیده می شود .

ولی شدت نور لامپ در هر دو حالت یکی است و هیچ تفاوتی ندارد تنها تفاوت نور خورشید است پس نتیجه میگیریم که هنگامی که نور شید می تابد نور خورشید بر نور لامپ غلبه می‌کند و نور لامپ دیده می‌شود و ستارگان نیز چنین هستند و وقتی نور خورشید می آید آنها را ما نمی توانیم ببینیم در حالی که آن ها وجود دارند ولی به خاطر نور بسیار زیاد خورشید این امر غیرقابل رویت می شود.

اتمسفر هوا باعث می‌شود که نور خورشید به زمین را نورانی کنند ولی اگر اتمسفر زمین وجود نداشت و مادر فضا بودیم در طول روز نیز می توانستیم همه ستارگان را مشاهده کنیم

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (7 امتیاز, میانگین: 3٫43 از 5)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس