هر تکنولوژی علاوه بر نقاط قوتی که دارد نقطه ضعفی به دنبال خواهد داشت. یکی از معایب شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام امکان هک شدن و از دست رفتن اطلاعات شخصی می باشد. برای همین است که امنیت در اینستاگرام دغدغه ی خیلی از کاربران و شما شده است.

 

چگونه در اینستاگرام هک نشویم ؟! راه های جلوگیری از هک اینستاگرام، امنیت در اینستاگرام

 

چگونه در اینستاگرام هک نشوید – شاید شنیده اید که برای امنیت در اینستاگرام می گویند “رمز اینستاگرام رو قوی کن! “. خوب این یکی از روش هاست و برای انجام آن کافیست یک رمز سخت و غیرقابل پیش بینی استفاده کنیم. منظور ما استفاده از حروف و نماد و اعداد مختلف باشد. هرچه این رمز قوی تر باشد احتمال هک پایین تر می آید.

نکته دیگر برای اینکه در اینستاگرام هک نشویم این است که به هر نرم افزاری که رمز اینستاگرام ما را می خواهد اعتماد نکنیم و هرجا رمز خود را وارد نکنیم مثلا در کافی نت و … . راستی هر نرم افزار افزایش لایکی مورد اعتماد نیست!

نکته بعدی این است که ایمیلی که با آن در اینستاگرام ثبت نام کردید را به کسی نگویید! حواستان حتما به این باشد چون خیلی ها از این طریق ضربه خوردند! خیلی خوب است که برای ایمیل خود هم رمزی امن انتخاب کنید.

نکته دیگر این که روی هر لینکی کلیک نکنید خصوصا لینک های کوتاه شده!

نکته های دیگر  این که شماره تلفن را در اینستاگرام وارد کنید و نرم افزار اینستاگرام را همیشه به روز نگه دارید و هر چند ماه یکبار رمزتان را تغییر دهید.

فراموش نکنید اینترنت مکان اعتماد به هر کسی نیست پس رمزتان را به کسی حتی اگر قصد کمک به شما را دارد ندهید.

شما میتوانید با لینک کردن به اکانت های دیگران در فیسبوک و توئیتر امنیت خود را افزایش دهید.

نرم افزارهایی با عنوان ضدهک اینستاگرام در اینترنت موجود است ما خیلی به این نرم افزارها پایبند نیستیم. کسی که به اصول بالا پایبند باشد احتمال هک شدنش تاحد بالایی کاهش می یابد.

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام هک شدیم ؟!

 

۱- اگر دیدید که در اینستاگرام شما پستی انتشار یافته که خودتان ارسال کننده آن نبوده اید به احتمال زیاد هک شده اید در این حالت پست را حذف کرده و رمز اینستاگرام خود را فوری عوض کنید.

۲-شخص دیگری با اکانت شما به اینستاگرام وارد شده است.

۳-نمی توانید وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید.

اگر مطمئنید که رمز را درست وارد می کنید اما نمی توانید وارد شوید به احتمال زیاد هک شده اید.

۴-شخص دیگری با اکانت شما دیگران را فالو کرده و یا در پستی نظر فرستاده.

*اگر حس کردید که هک شدید، درحالی که هنوز هم می توانید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید سریع هم رمز خود و هم ایمیل خود را تغییر دهید.

 

چگونه اینستاگرام هک شده را پس بگیریم ؟ چگونه اکانت هک شده خود را پس بگیریم ؟

 

اگر در هنگام ثبت نام اینستاگرام ایمیل خود را وارد کرده و در صورتی که هک شدید و هکر ایمیل شما را تغییر دهد، برای ابمیل قبلی خودتان مطلبی مبنی بر اینکه تغییراتی در اینستاگرام شما صورت گرفته است ارسال میشود که در این صورت روی Please Secure your account کلیک کنید و بعد از آن روی دکمه سبز Secure Account کلیک کنید و مرحله آخر متن در عکس را در فیلد وارد کرده و روی Submit کلیک کنید. حالا شما وارد صفحه ای می شوبد که از شما می خواهد رمز جدید و تکرار رمز جدید را وارد کنید. بعد از آن روی Save کلیک کنید و از شر هکر راحت شوید!

 

 

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید بهترین برندهای آرایشی

فروشگاه اینترنتی بورچین

قالب وردپرس

قالب وردپرس